Діти - це велика відповідальність. Тому, розірвання шлюбу, в якому є неповнолітні діти, завжди проводиться через суд.
Розлучення з дітьми регулюється ст. 109 Сімейного кодексу України і супроводжується багатьма питаннями, що стосуються інтересів дитини. Закон говорить, що чоловік і жінка, які мають дітей, має право розлучитися. Однак, обов'язковою умовою розірвання їхнього шлюбу є письмовий договір, в якому чітко прописуються умови виховання і забезпечення дітей після розлучення.
З огляду на те, що кожен з батьків має рівні права і обов'язки по відношенню до дитини, то і відповідальність за її подальшу долю у них однакова. Зважившись на розлучення при неповнолітніх дітей, подружжя повинно домовитися, де буде жити дитина, визначити свою долю в його вихованні і матеріальної підтримки. Розлучення в Україні з дитиною ускладнюється, якщо в сім'ї кілька дітей, оскільки в цьому випадку виникає більше нюансів і набагато складніше врахувати інтереси всіх членів сім'ї.
Приймаючи рішення про подальшу долю дітей, суд враховує безліч факторів і виносить рішення на користь того з батьків, який здатний максимально піклуватися про дитину і забезпечить йому необхідний рівень життя і комфорту. За статистикою, в більшості випадків суд залишає дитину з матір'ю.
Визначаючи частки майна подружжя при розірванні шлюбу з дітьми, суд може збільшити частку того чоловіка, з ким залишається неповнолітня дитина. Однак, майно дітей при розлученні не підлягає розділу, оскільки згідно зі ст. 173 Сімейного кодексу, майно батьків і дітей є роздільним. Варто зауважити, що якщо в родині є дорослі діти, розлучення здійснюється на загальних підставах.
З якою б ви ситуацією не зіткнулися, ми допоможемо вам подолати всі юридичні труднощі і надамо кваліфіковану правову допомогу по розірванню шлюбу і складанню договору про виховання і забезпечення дитини після розлучення.