Відповідно до Сімейного кодексу України, кожен з подружжя або інша заінтересована особа має право вимагати визнання шлюбу недійсним, якщо реєстрація шлюбу порушує його законні права. Найчастіше, така необхідність виникає при вирішенні майнових спорів, оформленні спадщини, виселення з житлового приміщення і т.д.
Визнання шлюбу недійсним в Україні можливе виключно за рішенням суду. Зокрема, шлюб визнається недійсним, якщо він був укладений без наміру створити сім'ю (фіктивний шлюб), один або обоє перебувають в іншому шлюбі або визнані судом недієздатними. Вичерпний перелік правових підстав для визнання шлюбу недійсним наводиться в ст. 38-41 Сімейного кодексу України.
Наслідки і порядок визнання шлюбу недійсним
Шлюб, визнаний недійсним, анулюється з моменту його укладення. При цьому, він не наділяє подружжя будь-якими правами і обов'язками, встановленими для законного подружжя (не виникає право спадкування, припиняється право на користування житлом, придбане в шлюбі майно підлягає пайовому розділу відповідно до Цивільного кодексу). Однак, при розгляді подібних справ, суд бере до уваги багато обставин і в залежності від їх значимості може встановити певні винятки (ст. 46 Сімейного кодексу).
Ми пропонуємо вам юридичні послуги адвоката по визнанню шлюбу недійсним:
- кваліфіковані юридичні консультації;
- підготовку позовів і всіх необхідних документів для звернення до суду;
- представництво інтересів клієнта в суді та ін.
Досвідчений адвокат по сімейним справам проведе ретельний аналіз вашої ситуації і вибудує успішну правову позицію, яка допоможе вам відстояти свої права в суді і вирішити питання визнання шлюбу недійсним в вашу користь.